Menu
Sepetiniz

Mezeler

Kodu: Acılı Atom
Meze, sofraların en güzel başlangıcı, hoş sohbetlerin en iyi yoldaşıdır. Çeşit çeşit mezelerin başlangıç olduğu sofralar pek neşeli, pek hoş sohbetli olur. Bu sofraların en vazgeçilmez mezesi de atomdur. Adının atom olması belki de seçilen en güzel isimdir. Çünkü acısı atom etkisi yaratır ne ka..
Kodu: Havuç Tarator
Havuç tarator da az malzemeli, basit ama akılda kalıcı, övgü yağdırma gibi özelliklere sahip bir meze...
Kodu: Haydari
Mezelerin en çok sevileni, en lezzetlilerindendir haydari. Masaya konulmadığında gözler hep onun eksikliğini arar. Onsuz meze sofrası olmaz...
Kodu: Humus
Zeytinyağı, tahin ve taze sıkılmış limon suyunun da katkılarıyla haşlanmış nohuttan hazırlanan en güzel mezelerin başında gelir humus..
Kodu: Mantar Sote
Mantar sote tarifi içerisinde her mevsim tüketilen ve kısa sürede hazırlanan enfes bir mezedir..
Kodu: Rus Salatası
İlk olarak Moskova'da Lucien Olivier tarafından yapılan rus salatası, 19. yüzyılda dünyanın birçok yerine yayılmaya başladı. Türkiye'ye Rusların açtığı restoranlar sayesinde gelen bu besin, 'olivye salatası' olarak da bilinir. Salatanın içerisinde garnitür sebzeleri ve patates kullanılır. Potasyum b..
Kodu: Şakşuka
Antalya başta olmak üzere Akdeniz'in sevilen mezesi ve zeytinyağlısı şakşuka, Tunus ve Fas kıyılarında bizdeki menemene benzer şekilde "chakchouka (shakshuka)" ismiyle servis ediliyor. Sebzelerin en lezzetli hallerinden de biri aynı zamanda. ..
Kodu: Yoğurtlu Patlıcan
Tadından vazgeçemeyeceğiniz yedikçe yiyeceğiniz harika bir meze..
Kodu: Süzme
Tadından vazgeçemeyeceğiniz yedikçe yiyeceğiniz harika bir meze..
Gösterilen: 1 ile 10 arası, toplam: 10 (1 Sayfa)